Liiklustunnid algklassides

07.11.2018

Esmaspäeval 5.novembril toimusid algklassides liiklustunnid. Külas oli noorsoopolitseinik Laura Metsallik koos abipolitseinikuga. Korrati üle olulisemad liiklusreeglid ja räägiti helkuri kandmise vajalikkusest.

100 x 1000 teatejooks´´ Eesti Vabariik 100´´

06.11.2018

18. oktoobril toimus esmakordselt üle-eestiline koolidevaheline teatejooks Snelli staadionil, kus 11 kooli ja Tallinna linna (koondvõistkond) igas võistkonnas 100 liiget läbisid Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks 1 km jooksuringi ümber Snelli tiigi. 12 võistkonda tähendas, et osalejaid oli täpselt 1200 õpilast, lapsevanemat, õpetajat, vilistlast ja linnateenistujat.

Kokkuvõttes saavutas Jakob Westholmi koondvõistkond V koha.

Täname kõiki, kes võtsid vaevaks ja osalesid Jakob Westholmi Gümnaasiumi koondvõistkonnas.

Erilised tänud aktiivsetele lapsevanematele, vilistlastele ja õpetajatele.

Võistluse tulemused
Pildid võistlusest

Kontsert "Laulge kaasa- klassika ja rütmimuusika lauljad"

01.11.2018

31.oktoobril esinesid meie õpilastele Georg Otsa nimelise Muusikakooli laulueriala õpilased. Klassikalist laulustiili esitasid meie oma kooli vilistlase Arete Kerge õpilased Marta Oja, Mirell Jakobson, Joanna- Marion Lõhmus. Sopraneid saatis klaveril kontsertmeister Alla Kitas. Rütmimuusika osakonda esindas bänd koosseisus Laura Rulli ( JWG 100. lend), Elina Salumäe, Lukas Haavel, Harald Soosalu ja Eduard Kuzovlev. Järgmine samalaadne kontsert toimub juba 22. novembril. Kokku annavad Otsa kooli õpilased meie koolis viis kontserti.

Kooli XIV tordivõistlus "Aastaajad"

01.11.2018

19. oktoobril toimus aulas kooli XIV tordivõistlus . Sellel korral oli teemaks "Aastaajad". Võistlusel osales 53 küpsetajat VI- XII klassist. Žüriile toodi hindamiseks 14 torti. Žüriisse kuulusid  Rain Kuldjärv- Konkursi “Eesti Parim Toiduaine“ ja Pääsukesemärgi komisjoni liige, Toidu ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse spetsialist (TFTAK), õppejõud ( TalTech); Lia Virkus- ajakirja „Eesti Naine“ köögitoimetaja, kokaraamatute autor ning Dmitri Haljukov- restoran Cru peakokk.
Publiku hääletusel osales 441 inimest. I koha ja publiku lemmiku tordi küpsetas 6.d klass ( tort nr 4), II koha sai 9.b klass ( tort nr 7), III koha sai 6.a klass ( tort nr 11). Žürii oli meie kokkade oskustest vaimustunud. Võitjad said auhinnaks ekskursiooni TalTechi toidulaborisse ja kutse Playboxi peole. Lia Virkus premeeris 9.b osalejaid  kokaraamatutega . Osalejate nimed ja tortide retseptid on väljas III korruse stendidel.

Sügislaat

31.10.2018

Luise koolimajas toimus 18.oktoobril suurejooneline sügislaat. Tänu kõikidele äärmiselt asjalikele müüjatele ja väga rõõmsatele ostjatele! Kiitus majandusklasside õpilastele ja õpetajatele, kes laada korraldamisega seotud olid.

Ettelugemispäeval

19.10.2018

Oktoobrikuus tähistatakse ettelugemise päeva, mis sel aastal on pühendatud aasta loomale hundile "Kus hundist räägitakse". 18.oktoobril toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinna koolide 4. klassi õpilaste võistulugemine. Meie kooli esindas 4. a klassi õpilane Tom Piirmets, kes saavutas väga tubli III koha. Tomi õpetaja on Lea Heier. Ettelugemise päeval esitas 4.a klass õpetaja Lea Heieri näidendi „Bussisõit Metsakülla“, mis väga soojalt vastu võeti. Aitäh ja palju õnne!

Teadusteater algklassides

19.10.2018

Kolmapäeval 17.oktoobril oli algklasside majas külas “Kolme põrsakese” teadusteater.Teadusetenduse jooksul jooksul nähti lihtsaid, kuid lustakaid teaduskatseid ja kuulati selgitusi, mis antud katse käigus toimub. Küsimused said vastused ja mõni julgem väike teadlane sai võimaluse paari katse õnnestumisele ka ise kaasa aidata.
Aitäh Jakob Westholmi Sihtasutusele, kes etenduste toimumist toetas 5o % piletihinnast.

Suur tunnustus meie kooli õpetajatele

16.10.2018

14.oktoobril toimunud vabariiklikul Aasta Õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab” tunnustati meie kooli õpetajaid
Janne Kütt- Aasta klassiõpetaja ja vabariikliku konkursi Aasta klassiõpetaja 2018 finalist
matemaatika- ja nuputamisvõistlus „ROSIN”- Tallinna haridusasutuse aasta tegu ja 2018.aasta vabariikliku konkursi finalist
Tunnustuse võtsid vastu peakorraldajad Kersti Uudelt ja Kaia Rikson. Tänu kuulub kogu algklasside maja perele ja reaalainete õppetoolile eesotsas Gunneli Apriga.

Palju õnne! Per aspera ad astra!

11.10.2018 In memoriam Ahto Vallikivi ja Heiki Arike

10.10.2018 Õpilasesinduse õppepäev

09.10.2018 Code week algklassides

02.10.2018 Gümnaasiumi noormehed võitsid esikoha Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksul