Külas Türgis Sümeri Algkoolis

Meie kooli õpetajad Kersti Uudelt ja Silva Sepp osalesid ajavahemikul 11.-18.02.2007 Comenius 1 projekti ettevalmistaval lähetusel Türgis Ereglis Sümeri Algkoolis (Sümer Ilkogretim Okulu). Kohtumisel osales veel Leedu Josvainiu Kooli esindaja. Lähetuse eesmärk oli arutada läbi ja saada ühtne arusaam kavandatava projekti „Tolerantsuse õpetamine ühtses Euroopas” sisu ja eesmärkide kohta kõigilt partneritelt ning välja töötada projekti strateegia ja tegevuskava aastateks 2007-2009. Leppisime kokku eeldatavate tulemuste osas ja planeerisime kohtumiste ajakava. Lähetuse käigus tutvusime Sümeri Algkooliga, toimusid kohtumised ja arutelud klasside esindajate, lastevanemate, õpetajate ja juhtkonnaga. Kohtusime Eregli linna haridusjuhi, Eregli linnapea Ahmet Özdogani, maavanem Cevdet Cani ja Konya provintsi haridusjuhi Halil Sahiniga. Külastasime ka Konya Socrates Bürood ja tutvusime sealse meeskonnaga. Koordinaator Mevlut Aydogmuselt saime teavet, millised on Türgi senised kogemused ja plaanid elukestva õppe programmis osalemisel.

Kohtumistel saadud selgitused aitasid paremini mõista Türgi koolikorraldust ja haridussüsteemi ning olid abiks projekti sisu tegevuskava koostamisel.

Ettevalmistaval lähetusel osalemiseks valmistasime oma kooli ja Eestit  tutvustava CD, mida kohtumisel esitlesime ja selgitustega täiendasime. Tutvustasime arenguvestluste süsteemi ja vestlesime sellest, mida oleme teinud kodu ja kooli koostöö parendamiseks. Koolis arutasime eelnevalt läbi ja panime paika omapoolsed ettepanekud projekti eesmärkide, sisu, tulemuste ja kohtumiste osas.

Huvi koordineeriva kooli ja üldsuse poolt Türgis oli üllatavalt suur. Esinesime televisioonisaates („Metro” kanal) ja andsime intervjuu planeeritavast projektist ka ajakirjanikele (artikkel ajalehes „Memleket” 16.02.2007).

Vastuvõtt oli väga soe ja südamlik. Loodame aasta pärast kohtuda Tallinnas.

PILTE:
Koolitunnis
Kohtumisel klasside esindajatega
Vahetund värskes õhus
Kohtumine haridusameti juhataja ja linnapeaga
Kohtumisel Konya provintsi haridusjuhiga
Kehalise kasvatuse tund õues