Carolina Koolitantsul

Westholmi kooli tantsutüdrukud pääsesid Koolitantsu poolfinaali koguni 5 tantsuga. Tantsutrupi Carolina saavutus on erakordne isegi kogu Koolitantsu festivali ajaloos.Märkimist väärib, et 5.a ja 5.b klassi tüdrukud aitasid poolfinaali ka 7.-9. klasside tantsijad, osaledes võrdse tugevusega ka vanema vanuseklassi tantsukavades.

Üle-eestilisel tantsufestivalil „Koolitants” osaleb igal aastal 4000-6000 noort tantsijat. Piirkondlikele festivalidele kutsuti 2007 aastal edasi vaid 202 truppi.

Westholmi tüdrukud on suurfestivali finaali jõudnud tervelt 3 aastal: 2006 Jõhvi lõppkontserdile, 2005 Pärnu lõppkontserdile, 2004 Tartu lõppkontserdile. Esinetud on Carina-Westholmi ja Carolina-Westholmi nime all, et koolile oma heade saavutustega kuulsust võita. Igal aastal on Westholmi tantsutüdrukute saavutusi kajastatud ka ajakirjanduses. 

2007 Koolitantsu žürii märkis Carolina-Westholmi tantsu „Kübaraboutique” ära „Artistlikkuse” eripreemiaga.

Tunnustati head liikumist, plastilisust ja sünkroonsust, samuti lavalist sära. Žürii tõi esile Carolina trupi suutlikkust esitada väga paljusid erinevaid tantsustiile, seda lisaks samas tantsus: salsa, country, jazztants, hip-hop ja isegi breik.

Kõikide maakondlike tantsupäevade žüriisse kuulusid Maiken Schmidt, Andrus Kämbre ja Märt Agu. Lisaks neile osales žüriitöös hulgaliselt tantsijaid, koreograafe, näitlejaid ja teisi kultuuritegelasi. 

Tantsuõpetaja Merle Kaare juhendamisel on võidukas trupis on esinenud erinevates kavades 10-40 tüdrukut. Tantsijate saavutused on tulnud ränga tööga – Westu tüdrukud on õppinud tantsusamme ja –teooriat 4 aastat, 3-7 päeva nädalas. 

Carolina tüdrukud on väga suure esinemispraktikaga. Vallutatud on pea kõik Eesti suuremad lavad, esinetud on suurtel messidel (nt FoodFest 2006) ja suvefestivalidel (nt Õllesummer 2006). Samuti on Carolina tüdrukud võitnud mitmeid muidki üle-eestilisi tantsu- ja võimlemisvõistlusi läbi aastate. 

17. ja 18. märtsil saab Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses näha Harjumaa, Hiiumaa, Raplamaa ja Läänemaa tantsutruppe, sealhulgas ka Carolina-Westholmi tantse nii estraadi kui showtantsu kategooriates. 

Poolfinaali pääsenud tantsud:

  1. „We are the winners!” (4.-6. klass)
  2. „Kübaraboutique” (7.-9. klass)
  3. „Nööri mööda…ehk „eriti pedagoog” (7.-9. klass)
  4. „Ajamasin?!?...lahe oleks!! (4.-6. klass)
  5. «Hommikuti emmega võimleme — õhtuti padjaga tudule!» (1-3. klass)

Koolitants 2007 lõppkontsert toimub 27.-29. aprillini Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses.

Loe ja vaata pilte www.koolitants.ee
http://www.koolitants.postimees.ee/
saurus cms