Müügi eriauhind konkursilt "Eesti parim õpilasfirma"

30. aprillil 2008 toimus Tartu Ülikooli Oeconomicumis Junior Achievementi Arengufondi konkursi "Eesti parim õpilasfirma" lõppvoor.

Kogu võistlus koosnes neljast osast:
õpilasfirma tegevuse aruanne, väljapanekute stend, žürii küsitlus, õpilasfirmade esinemised.

Oma õpilasfirma aruande esitas võistlusele 18 õpilasfirmat. Nende põhjal pääses lõppvõistlusele 10 paremat:

1. õf Eksperiment                              Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
  2. õf Information & Memories             Tallinna Saksa Gümnaasium
  3. õf LovePop                                    Gustav Adolfi Gümnaasium
  4. õf Matheco                                    Luunja Keskkool
  5. õf Refresh                                     Pärnu Ülejõe Gümnaasium
  6. õf SiCo                                         Kohila Gümnaasium
  7. õf Skryff                                       Parksepa Keskkool
  8. õf Vaffa                                        Luunja Keskkool
  9. õf Vinyl Project                              Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
 10. õf WriteGo    Tallinna Reaalkool, Jakob      Westholmi Gümnaasium, Tallinna Rocca al Mare Kool

Õpilasfirmasid hindas 13-liikmeline žürii, mille koosseisu kuulusid ettevõtete juhid ja tippspetsialistid ning ettevõtlusorganisatsioonide ja ministeeriumide töötajad.

Selle õppeaasta parimad õpilasfirmad on:
I koht                  õf  Matheco (Luunja Keskkool)
II koht                 õf LovePop (Gustav Adolfi Gümnaasium)
III koht                õf Information & Memories (Tallinna Saksa Gümnaasium)
Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilane Annika Lindemann (11.a) osales võistlusel õpilasfirma WriteGo koosseisus koos Ott Noole (Tallinna Reaalkool) ja Kaisa Kangroga (Tallinna Rocca al Mare Kool). Õpilasfirma juhendaja Ene Saar (Tallinna Reaalkool), konsultant Martin Anier, nooremkonsultant Kristel Tuul (Tallinna 21. Kool).

Täname õpilasfirmat WriteGo väga tubli töö ja saavutatud tulemuste ning võistlusel pälvitud müügi eriauhinna eest!
Võistlusel osalenud õpilased on oodatud peaministri vastuvõtule Stenbocki Majja 20. mail kell 13.00. Kutse on õpilasfirmadele edastatud.

Õpilasfirma Matheco esindab Eestit Junior Achievement - Young Enterprise Europe õpilasfirmade võistlusel Rootsis, Stockholmis, mis toimub 24.-27. juulil 2008.

Sellest võistlusest võtavad osa umbes 30 Euroopa riigi parimad õpilasfirmad.
Eesti võistkonna osalemist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lugupidamisega
Epp Vodja