Loeng lastevanematele

Hea lapsevanem!

Sel aastal korraldab Veebivend lastevanematele tasuta avaliku loengu turvalisest internetikasutusest. Loengu eesmärgiks on anda lastevanematele teadmisi ja praktilisi juhiseid, kuidas kaitsta oma last interneti ohtude eest - ja seda mitte keelamise teel.
Ootame Sind osalema loengus teisipäeval, 10. veebruaril kell 16:00 Tallinnas Nordic Hotel Forumi (Viru väljak 3) Siriuse konverentsisaalis.
Oma tulekust anna palun märku kas eesti at microsoft dot com või 6679880.
10. veebruaril tähistab Eesti 50 maailma riigi seas turvalise interneti päeva. Sel päeval meenutatakse arvutikasutajatele, et turvaliseks liiklemiseks internetis on vaja end järjest hoolikamalt kaitsta.Selleks, et suurendada laste teadlikkust internetiohutusest, on juba mitmeid aastaid Microsofti ja Arvukaitse algatusel toimunud laste internetiohutuse kampaania Veebivend. Nutikas Veebivend selgitab eri vanuses lastele, kuidas internetis õigesti käituda. Oluline osa algatusest on seotud ka lastevanemate ning õpetajate teavitamisega.
Loengut tuleb avama presidendiproua Evelin Ilves ning oma teadmisi internetiturvalisusest, praktilistest juhtumitest ja näpunäidetest vanematele jagavad pikaajaalise interneti turvalisuse alase õpetamiskogemusega Kalev Pihl (Sertifitseerimiskeskuse juhataja) ja Viimsi kooli psühholoog Katrin Kaljula.

Lisaks saab nõu, kuidas arvutit seadistada nii, et selle kasutamine oleks võimalikult turvaline.
Soovi korral võta kaasa ka laps - lastega tegelevad vabatahtlikud lapsehoidjad, kes viivad läbi toredaid mänge ja näitavad lastepäraseid internetiohtuse alaseid materjale.

Loeng koos küsimuste-vastuste ja praktiliste näpunäidete osaga kestab kokku kuni kaks tundi.

Samuti võib nendel kontaktidel ühendust võtta küsimuste korral.

Lastele, vanematele ja õpetajatele suunatud õppematerjalid on saadaval http://laste.arvutikaitse.ee/ ja www.microsoft.ee/veebivend<http://www.microsoft.ee/veebivend>

Loeng osa internetiturvalisuse alastest tegevustest, mida korraldab erinevatest partneritest koosnev Sotsiaalministeeriumi koordineeritav töögrupp.