I koht moekonkursil "Sedamoodi"

Kolmapäeval, 13. aprillil toimus Salme Kultuurikeskuses koolinoorte moevõistlus „Sedamoodi 2011“.
Finaali pääses 13 Tallinna kooli. Laval oli kokku 17 kollektsiooni kolmes vanuseklassis: 4.- 6., 7.- 9. ja 10. - 12. klass. Žürii koosseisus Leini Jürisaar (Tallinna Haridusameti peaspetsialist), Juta Piirlaid (Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi stiili ja kunstilise kujundamise õpetaja), Birgit Tammjõe-Tulp (Püünsi Põhikooli direktor), Kadri Kruus-Laurimaa (Eesti Kunstiakadeemia õppejõud), Kalle Aasamäe (moedisainer), Lilli Jahilo (moedisainer) ja Eedo Lubi Tallinna Õismäe Gümnaasiumi poiste tööõpetuse õpetaja) andsid 12-palli skaalal hindeid, võidutabel kujunes vaatajate silme all.
4.- 6. klasside arvestuses tuli esikohale kollektsioon „Kevad naerab“ (Vanalinna Hariduskolleegium, kollektiivne looming, juhendaja Sirje Rohtla), edestades teisele kohale tulnut vaid ühe punktiga. 7.- 9. klasside parim oli „In my dreams“ (Jakob Westholmi Gümnaasium, disainer Johhanna Ruukholm Tamm) ning 10.-12. klasside arvestuses „From sketchbook to reality“ (Tallinna 21. Kool, disainerid Margot Jakobson, Tom Vikson). Seekordseteks peaauhindadeks olid Klaasikoja lillevaasid, autoriks Viivi-Ann Keerdo.
Tallinna Kanutiaia Noortemaja rõivaste õmblemise- ja disainistuudio eripreemia – õpilaste lemmik – läks kollektsioonile „In my dreams“. Eesti Punase Risti Tallinna Selts andis eripreemiad järgnevalt: „Lilleline kevad“ (Tallinna Pääsküla Gümnaasium, kollektiivne looming, juhendaja Ave Härmsalu); „Miss Primavera“ (Mustamäe Laste Loomingu Maja, juhendaja Jevgenia Borissova); „Kevad naerab“ (Vanalinna Hariduskolleegium).
Palju õnne 8.a klassi võistkonnale!