Gümnasistide edu arhitektuurikonkursil

JWG meeskond sai arhitektuurikonkursil maketi teemaks kultuurimaja. Otsustasime rajada selle objekti ühte kindlasse piirkonda Tallinnas. Kuna Kakumäel ning Merirahu piirkonnas selline seltsimaja puudus, projekteerisime hoone just Kopli lahe kaldale. Kuna naabruses asub vabaõhumuuseum, siis maja välisilme sai mõjutused just kuldlõikelisest rehielamust. Kauni vaatega merepoolne külg on klaasist ning klaasist on ka osaliselt katus, et valgustada hoone aatriumis asuvat talveaeda. Välisviimistlus on valge ning must, et paremini haakuda naabruses olevate valgete Merirahu eramutega.

Päris valmis ei saanud maketi katus, kuna võistlusaeg sai otsa ning värv ei jõudnud kuivada. Saime hea õppetunni spray värvide kasutamisest.

Valmis töid hindasid kõik teised võistkonnad ( kokku osales 14 kooli). Maksimaalselt võis idee, teostuse ning vastavuse eest teemale koguda 390 punkti. Meie töö teenis 369 punkti ning I koha. Tundub, et meie idee ehitada lihtsa põhiplaaniga hoone, oli õigustatud. Kiitust pälvis ka meie maketi valguslahendus.

Auhinnaks saime aasta lõpuni personaalsed priipiletid arhitektuurimuuseumisse ning kunstitarbeid.

Täname ka arhitekt Kaire Nõmme, kelle büroos meie õpilased kogemusi käisid omandamas ning arhitektuurimuuseumis töötavat vilistlast Mait Väljast, kes maketi ehitamiseks materjale annetas.

JWG võistkonda kuulusid Jelizaveta Žatkina, Hardi Heinvere, Henri Palm ja Alla Eenma.

  

 


 

saurus cms