Projekti "Verdissimo Junior" uhke finaal

5. detsembril toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Giuseppe Verdi 200-le sünniaastapäevale pühendatud esseekonkursi „Giuseppe Verdi „Rigoletto“ – minu ooperielamus“ finalistide ja laureaatide autasustamine. Pidulik vastuvõtt päädis G. Verdi ooperietendusega „Traviata“ Rahvusooperis Estonia.

Esseekonkursi idee algataja oli Itaalia suursaadik Marco Clemente . Koos teiste koolidega osalesid projektis ka Jakob Westholmi Gümnaasiumi vanema kooliastme õpilased, kel oli võimalus vaadata Verdi ooperi „Rigoletto“ läbimängu ja kirjutada essee. Muusika- ja emakeeleõpetajate juhendamisel valmis 166 tööd, mille hulgast žürii tõstis esile üheksa meie kooli õpilase esseed:

Margaret Aidla, Andreas Ainjärv, Sigrid Holter,  Mariliis Häälme, Hanna Kata Norma, Elise Salm, Merily Sell, Lembi Sillandi ja Jelisaveta Žatkina.

I vooru tulemuste põhjal valiti välja 28 finalisti, kelle seas olid järgmised meie kooli õpilased:

Andreas Aadel, Timothy Beres, Grete Eivak, Liisa Jansons, Kati Joakit, Keidi Kaitsa, Kertu Külaots, Kirsi Mari Lepik, Susanna Metsla, Helen Noor, Oliver Otsa, Maarja-Ly Teino ja Anna-Greta Tuutma.

II vooru tulemuste põhjal valiti välja 10 laureaati, kellest 4 olid meie kooli õpilased:

I koht Adele Vaks ( Kärdla Ühisgümnaasium)

II koht Kertu Külaots (11.a) – juhendajad õp G. Koik ja Ü. Uulma

III koht Timothy Beres (10.a) – juhendajad õp S. Veskimäe ja V. Maasik

Andreas Aadel (12.b) – juhendajad õp G. Koik ja L. Aun

Kirsi Mari Lepik (12.b) – juhendajad õp G. Koik ja L. Aun

Õnnitleme kõiki edukalt osalenud õpilasi ja nende juhendajaid!

Täname huvijuht Alla Eenmad, kes oli projekti koolipoolne koordinaator.

www.opera.ee/verdissimo-juniori-esseekonkurss/

Liina Viru fotod:www.opera.ee/arhiiv/15547/