1.b klass osaleb Räpna Aianduskooli tomatiprojektis

Räpina aianduskool kinkis sõbrapäevaks  lasteasutustele kokku 3144 amplitomati taime, et äratada huvi aianduse vastu. Iga osaleja kool sai neli tomatitaime - kaks punast, kaks kollast - ja väetist nende väetamiseks, n-ö tavalist väetist ja maheväetist. Kõik ühiselt kasvatavad ja võrdlevad tulemusi eri väetistega ja omavahel.
Külvipäev oli 20. jaanuaril, tõusmed tulid kaheksa päeva hiljem ja arvestus oli tehtud nii, et sellest pävast viljade valmimiseni peaks valitud amplitomatisortide puhul mnema 85 päeva.
Ettevõtmine inspireeritud haridusministeeriumi algatusest «Huvitav kool», aga ka tõdemusest, et aiandus on lastele ja noortele kaugeks jäänud.
Sõbrapäeva tomatiprojekti tomatid ei vaja üksnes kastmist ja väetamist, vaid need tuleks märtsi esimesel nädalal ümber istutada. Eesmärk on, et tekiks arusaamine, mismoodi taime istutamine käib ja mida selle juures tuleb silmas pidada. Niisamuti on erinevate väetistega väetamine õpetlik. Milleks väetada, kui palju väetada ja kas maitse muutub, kui kasutatud on mineraalväetist või maheväetist.