Meeldejääv kohtumine Soome muusikaklassi noortega

19. mail käisid JWG-s külas Vantaa Mikkolan Koulu 9. muusikaklassi õpilased. Kõik selles klassis õppivad noored mängivad mingit instrumenti ning osalevad orkestri-ja kooritöös. Kõigepealt tutvus see musikaalne seltskond JWG 9.b klassiga, mis on samuti muusika süvaõppega. Vastastikku esitati laule mõlema repertuaarist, tutvustati muusika süvaõppe ajalugu Eestis, mis on alguse saanud Jakob Westholmi Gümnaasiumist. Kell 13 algas Mikkolan Koulu õpilaste kontsert saalis, mida said kuulata JWG õpilased, liitusid ka lauljad Inglise Kolledži segakoorist. Oli põnev kuulata, milliseid laule ja kuidas laulavad Soome koolinoored, saada uusi tutvusi, jagada muljeid. Väga kiiduväärt oli koori juures kindlasti see, et kogu repertuaar koosnes vaid a capella koorilauludest. Nende dirigent Riikka Salminen paistis samuti silma oma erilise energiaga, mis koori esinemise veelgi nauditavamaks muutis. Kokkuvõtteks oli kohtumine väga meeldiv, mis loodetavasti ei jäänud viimaseks.