Kindral Johan Laidoneri sünniaastapäeva tähistamine

Reedel, 12. veebruaril 2016 algusega kell 15.00 leidis Viimsi mõisas (Eesti Sõjamuuseum - Kindral Laidoneri Muuseum), kunagises kindral Laidoneri kodus aset traditsiooniline kindrali sünniaastapäevale pühendatud mälestusloeng. Tänavune lektor Valdur Mikita kõneles teemal „Eesti kui maailmakultuuri taimelava“.
Kell 14.30 süüdati Viimsi mõisapargis Maria ja Johan Laidoneri mälestusmärgi jalamil küünlad ning asetati pärjad. Mälestusloengul esinesid lühikontserdiga Pia ja Peeter Paemurru. Ühtlasi tähistati ka Kindral Laidoneri Seltsi veterani, MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi tegevjuhi Elle Leesi 80. sünnipäeva.
Tänavune mälestusloeng oli arvult üheksas. Alates 2008. aastast on mälestusloengu pidanud president Toomas Hendrik Ilves, kaitseminister Jaak Aaviksoo, professor Seppo Zetterberg, kindralid Riho Terras ja Ants Laaneots, preester Vello Salo ning massimeedia spetsialistid Raul Rebane ja Ilmar Raag.
JWG esindajatena osalesid üritusel Dauri Paškovski, Mihkel Nikolai, Mihkel Kiil ja allakirjutanu. Nikolai ja Kiil süütasid ka Maria ja Johan Laidoneri mälestusmärgi jalamil küünla.

Tiit Põder
riigikaitseõpetaja

  

saurus cms