Riigikaitse laager 2016

1.-2. aprillil toimus Kaitseliidu Tallinna Maleva Männiku Lasketiiru aladel Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja 32. keskkooli ühendatud laager. Westholmi Gümnaasiumist osalesid laagris kõik 10. klasside õpilased, 11. klassi riigikaitse õppesuuna õpilased ja abituriendid humanitaar- ja reaalsuunast. Kokku võtsid laagrist osa 163 õppurit mõlemast koolist.

Tänavune laager erines eelnevatest nii mõnegi asja poolest. Nimelt rakendati riigikaitse õppesuuna üheteistkümnendikud esimest korda instruktorite rolli. Õppursõdurid omandasid nende juhendamisel teadmisi seitsmes erinevas valdkonnas: side raadiosaatjate abil, maskeerimine, tulekaardi koostamine, varustus, liikumisviisid, riviõpe ja käemärgid. Samuti oli võimalik osaleda karate tunnis, mida viis läbi meie kooli enesekaitse õpetaja Alar Põllu. Teisel päeval toimus koostatud rühmade vahel orienteerumisvõistlus ja paintballi lahing. Noored püstitasid ise telgid ja vastutasid öösel ahjude kütmise eest.

Laagrit väisas 1. aprillil ka Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Meelis Kiili, kellele anti noorte tegevusest laagris põhjalik ülevaade.

Piltide autor: Tiit Põder