Riigikaitseõpilased käisid Lätis

23. ja 24. septembril toimus Jakob Westholmi Gümnaasiumi 10. klasside riigikaitse õppesuuna väljasõit Valga Militaarteemaparki ja Lätti. Reisi eemärk oli tutvustada noortele Eesti Vabadussõja ajalugu ja külastada ajaloolisi paiku nii Eestis kui Lätis.

23. septembri hommikul koguneti kooli juurde, et alustada väljasõitu Valga suunas. Kohale jõudes jagati klass kaheks. Üks grupp sai vaadata Valga linna helikopteri simulaatorist, mis oli ehitatud Piirivalve kopterisse MI-8, samas kui teine grupp sai sõita soomukis BRDM-2. Hiljem liiguti kõik koos Väikese Emajõe lähistel asuva kõrgendiku juurde, mida Vabadussõja ajal kaitses punaarmee eest Landeswehri 1. jalaväediviis ning kus on taastatud kaevikud. Õpilased pidasid lahinguid laserrelvadega ning proovisid kätt vibulaskmises. Õhtupoolikul naasti Valga Militaarteemaparki, kus noored võistlesid laskesimulaatoris relvaga M4. Selle aasta parimad laskjad olid Ingela Ilvik, Marion Maasar ja Markus Talvik.
Järgmine hommik algas kerge võimlemisega ja hommikusöögiga, mille järel suunduti Lätti Cesisesse, kus ootas ees giid. Külastati Vabadussõja lahingupaiku ja õpiti nende ajalugu.  Seejärel alustati tagasiteed Eestisse, kus oli ka vahepeatus Tori sõjameeste mälestuskirikus ja peale seda sõideti tagasi Tallinna. Õpilased jäid reisiga väga rahule ning leidsid, et selliseid väljasõite võiks olla tihedamini.

Pitlitde autor: Jan Markus Lindmäe