Vilistlakogu fotovõistluse tähtaega pikendatud kuni 15. mai 2017

Käesoleval aastal korraldab vilistlaskogu traditsioonilise esseevõistluse asemel fotokonkursi teemal „Operaator Kõps haridusriigis ehk üks päev koolimajas”. Võistluse eesmärk on ergutada 6.–12. klassi õpilasi läbi kaamerasilma jäädvustama ühte tavalist või vastupidi erilist päeva koolielust.

Teema või sündmus jääb autori enda valida: kas mõni lõbus hetk vahetunnist, kaader töisest klassiruumist või koolipäeva lõpp juba tühjas majas. Praeguses piltidest üleküllastunud meediamaailmas, kus on ülilihtne erinevate kaameratega teha sadu või isegi tuhandeid pilte ning ei pea vaeva nägema aeganõudva ja kuluka filmiilmutamisega, tuleb kriitiliselt suhtuda uue materjali tegemisse. Seetõttu peab ka konkursile saadetava töö puhul iga autor endalt arvustavalt küsima – kas iga klõps fotoka või nutitelefoniga on piisavalt väärtuslik ja paeluv, või saaks veel paremini ja huvitavamalt.

Fotod võivad olla digitaalselt manipuleeritud (muudetud värvitoone, loodud kollaaže loomine jms), kuid „trikitamisega” ei tasuks liialdada. Esitada võib nii üksikfoto kui ka sarja (kuni 4 fotot). Esitatavad fotod peavad olema teostuselt heal tehnilisel tasemel, digikujul jpeg või tif failidena ning piisavalt suured (lühem külg minimaalselt 2000 pikslit), et neid saaks hiljem raamatus trükkida. Kõik esitatavad fotod peavad olema varem, nii trükis kui ka internetis avaldamata, sh Facebookis, Instagramis või mujal sotsiaalmeedias.

Võistluse 3-liikmeline žürii moodustatakse vilistlaskogu juhatuse ja kooli esindajatest. Võistluse parimate väljakuulutamine ja autasustamine toimub 20. juunil 2017 gümnaasiumi lõpuaktusel. Parimad tööd avaldatakse järgmisel aastal ilmuvas juubelikogumiks „JWG 120”. Seoses sellega on palve kõigile autoritele säilitada originaalfailid vähemalt kuni 01.10.2017 kuna heade tööde olemasolul trükitakse raamatus ära rohkem kui ainult võidutööd.

Fotokonkursi tööde esitamise pikendatud tähtaeg on 15. mai 2017. Tööd tuleb saata koos nime ja klassiga, tööde pealkirjade, meiliaadressi ja telefoninumbriga: vilistlaskogu@westholm.ee

Aula kõrval stendidel meenutus 2007.aasta fotovõistlusest.